Východniarska 100ka 2016


Zúčastnil som sa druhého ročníka východniarskeho ultratrailu s oficiálnymi parametrami 121km a 5040 nastúpaných metrov.

Hoci som si vlaňajší čas 28h 42min zlepšil na 24h 31min nie som spokojný. Už dva týždne pred akciou ma trápila nejaká viróza, všetko ma bolelo, hlavne kĺby a tak som vôbec nebehal. Navyše sa mi po Malofatranskej stovke definitívne rozpadli moje vybehaná ASICS FujiTrabuco 4 a tak som musel po roku vybrať z poličky SalomonSpeedCross 3 ktoré som tam odložil nakoľko na moje chodidlá vôbec nesedia. Tieto skutočnosti ma mali držať na uzde, ale po štarte som preendorfínovaný vyrazil s tepovou frekvenciou v hodnotách tesne pod 150, hoci po tohtoročnej Lazovke veľmi dobre viem že takéto tempo nedokážem dlhodobo udržať. No a čuduj sa svete, dopadlo to presne ako na Lazovke, po 60 kilometroch som vyhorel a do cieľa som sa vliekol silou vôle ako robot 10 minútovým tempom a stovkovým tepom. Akurát že na rozdiel od Lazovky tentokrát bolo 60 kilometrov ešte len v polovici trasy. Na minuloročnej Ponitrianskej stovke, tento rok na Lazovke a aj na MF100 som skúšal piť čistú vodu a bolo to fajn. Napriek tomu som z teraz už nepochopiteľných dôvodov v Kysaku natankoval ionťák ktorý bol prvých 50 kilometrov fajn, potom sa mi z neho dvíhal žalúdok a nepomohla ani výmena za vodu zo studničky, jednoducho pach ionťáku zostal zažratý v plaste camelbaku. Namiesto obyčajného hroznového cukru som zohnal len ochutený a z citrónovej príchute som mal problémy so žalúdočnou kyselinou.
Tak mi treba, vlastnou blbosťou som si pripravil dlhé hodiny trápenia a hlbokých meditácii o zmysle života :)
Vlaňajší čas 28h 42min som si lepšil na 24h 31min. Vlani z 39 "ultras" som do cieľa došiel ako 23., za mnou ešte dvaja a potom 14 DNF. Tento rok to bolo 58 ultras, v cieli som bol 30., po mne dorazilo ešte 18 a 10 DNF. Mal by som teda byť spokojný. Ale nie som.

Kysacký hradný vrch, niekde okolo 35. kilometra, zábava ešte len začína:

Posledná živá kontrola. niekde okolo 107. kilometra, do cieľa už len zo 15. Fotka hovorí za všetko - o fyzickom aj mentálnom stave...

V cieli:


Trasa. Je z 2 častí, zamrzli mi hodinky a musel som ich reštartovať:Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie:
Hlasov: 0
Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti

 
Späť na predchádzajúcu stránku

Vytlačiť článok Vytlačiť článok